האם יש חסרונות למחזור המשכנתא שלכם?

האם יש חסרונות למחזור המשכנתא שלכם?

אתם כבר בטח יודעים שיש יתרונות למחזור המשכנתא שלכם. אבל מה עם החסרונות? האם יש חסרונות שאתם צריכים להיות מודעים אליהם לפני שאתם לוקחים את ההלוואה החדשה?

 

כמו ברוב ההחלטות בחיים, יש דברים חיוביים וגם שליליים במחזור משכנתא. גם עם שיעורי הריבית הנמוכים כמו שהם כרגע, עדיין יש מלכודות פוטנציאליות שכדאי להימנע מהן. למרבה המזל, ניתן להימנע מרוב המלכודות האלה על ידי בחירה במשכנתא הנכונה.

 

להלן כמה מהדברים העיקריים שאתם צריכים להיזהר מהם:

עלויות

החיסרון מספר אחד במחזור הוא שזה עולה כסף. מה שאתם עושים הוא לוקחים משכנתא חדשה כדי לשלם את הישנה. זה אומר שתצטרכו לשלם את רוב עלויות הסגירה שהתחייבתם אליהן כשקניתם את הבית לראשונה, כולל דמי מקור, ביטוח, דמי בקשה, דמי סגירה ועוד.

 

בימים אלה סביר להניח שתצטרכו לשלם גם עבור הערכה חדשה, מכיוון שרוב הבתים ירדו בערכם בשנים האחרונות והמלווים החדשים לא יהיו מוכנים להלוות לכם יותר משווי הנכס – הם מעדיפים להשאיר את הנטל הזה על המלווה הנוכחי שלכם.

 

מחזור בדרך כלל יעלה לכם בין 2 ל-6 אחוזים מהסכום שהושאל, תלוי היכן אתם גרים, אם כי רוב הלווים נוטים לשלם בקצה התחתון של אותו טווח. המפתח הוא לוודא שאתם חוסכים מספיק באמצעות המחזור כדי להפוך את העסקה הזו לכדאית עבורכם.

אתם לא חוסכים מספיק

אז איך תדעו אם אתם חוסכים מספיק במחזור המשכנתא? התשובה היא אם אתם יכולים להחזיר את עלויות הסגירה שלכם בזמן סביר. אם הריבית על המשכנתא החדשה שלכם נמוכה בחצי אחוז בלבד מהריבית הקודמת, ייתכן שיידרשו 7-10 שנים כדי להחזיר את עלויות המחזור. כלל האצבע הוא שאתם רוצים לחסוך אחוז מלא או יותר כדי להפוך את המחזור למשתלם, תלוי מהן עלויות הסגירה שלכם.

 

הדרך לדעת אם אתם חוסכים מספיק היא על ידי חישוב "נקודת האיזון" שלכם, כלומר, כמה זמן ייקח לחסכון שלכם מריבית משכנתא נמוכה יותר להתאזן עם עלויות סגירת המשכנתא הקודמת.

 

בדרך כלל, אתם רוצים להיות מסוגלים להחזיר את העלויות שלכם בתוך חמש שנים בערך. בעלי בתים רבים עוברים דירה לאחר 5-7 שנים באותו נכס, כך שאם תעברו לפני שתגיעו לנקודת האיזון, לא תחזירו את עלויות המחזור שלכם. אבל אם אתם מצפים להישאר בבית זמן רב, אתם יכולים לאפשר יותר זמן להגיע לנקודת האיזון שלכם.

 

תוכלו ללמוד עוד על מחזור משכנתא באתר: https://www.maslulim.co.il/mortgage-cycle/

סגירת תפריט