חסרונות בלהיות שף אישי

חסרונות בלהיות שף אישי

תזדקקו לביטוח אחריות

יש המון דברים שיכולים להשתבש כשאתם מבשלים ומאחסנים ארוחות בבית או במקום העבודה של מישהו אחר. אם אתם גורמים נזק לציוד של מישהו או אם הלקוחות שלכם חולים כתוצאה מאכילת האוכל שהכנתם, אתם תהיו יעד קל לתביעות נגדכם.

 

אם אין לכם ביטוח אחריות ציבורית שיעזור לכם לפתור תביעות שכאלה, המוניטין והזדמנויות העבודה העתידיות שלכם יהיו בסיכון. ביטוח אחריות ציבורית הוא הוצאה עסקית מכריעה שעל כל שף אישי מקצועי לדאוג לה.

 

עבודה פיזית קשה

שף הוא שף, וכולם יודעים ששפים צריכים להיות על הרגליים למשך פרקי זמן ארוכים. זה רק אחד הדברים שלא ניתן להימנע מהם.

 

תיאור התפקיד של השף האישי אינו יוצא מן הכלל. הפעילות הגופנית שמגיעה עם העבודה יכולה להיות אינטנסיבית באותה מידה כמו עבודות מטבח מסורתיות. עם זאת, לרוב המטבחים הפרטיים אין משטחי רצפה נגד עייפות כמו במסעדות רבות.

אם אתם חושבים על לפתוח עסק של שף פרטי לאירועים, הקפידו לקנות נעליים שאינן מחליקות ומשטחים נגד עייפות כדי להפחית את המתח על הגב והרגליים ככל האפשר.

 

לקוחות יכולים להיות קשוחים

כן, ייצא לכם ללמוד הרבה על דיאטות וסגנונות בישול כשפים אישיים, אבל זה בא רק כתוצאה מהתגברות על אתגרים קשים. אינטראקציה אישית עם הלקוחות שלכם מגיעה עם חסרון … תגובות שליליות.

 

עליכם לזכור שישנם כל מיני אנשים בעולם, החל מאלרגיות עדינות ומצבים בריאותיים אחרים וכלה בטעמים מאוד לא רגילים וקשים לפענוח, כמו גם אנשים שפשוט קשה לעבוד איתם. כמו כל תפקיד אחר, שפים אישיים זה לא תמיד מקצוע קל והם צריכים לצאת מאזור הנוחות שלהם כדי לפתח עוד יותר את כישוריהם המקצועיים.

סגירת תפריט