המשחק הטרנדי של Google Play – נוצר על ידי החיזבאללה

המשחק הטרנדי של Google Play – נוצר על ידי החיזבאללה

מעל 10,000 משתמשים כבר הספיקו להוריד את המשחק, שקיבל ביקורות חיוביות.

ארגוני הטרור בעולם משתמשים בפלטפורמות תקשורת שונות כדי להפיץ את האידיאולוגיה שלהם. לפעמים, גופים מוסדיים כמו פייסבוק, גוגל ואפל מצליחים למנוע זאת, אך על פי דיווח שפורסם במגזין פורבס, הצליח ארגון חיזבאללה להעלות משחק נייד ל-Google Play. עוד דיווח המגזין הידוע כי היזם אמר שלמשחק הנייד יש גם גירסת PC.

המשחק נראה כמו כל משחק ירי בגוף ראשון אחר שישנו בשוק, והפעילות בו מתרחשת ליד מסגד Sayyidah Zaynab, הממוקם ליד דמשק. על פי המסורת המוסלמית, המסגד מכיל את קברו של זיינב, נכדתו של מוחמד. על השחקן מוטלת המשימה להגן על האתר מקבוצות מוסלמיות קיצוניות המאשימות את המאמינים בכפירה.

המשחק הורד על ידי 10,000 משתמשים וקיבל ביקורות חיוביות. שחקנים שחוו את המשחק דיווחו כי הוא מעביר את תחושת הלחימה של חברי ISIS.

"המשחק הוא ספר אלקטרוני המתעד את תחושת הלחימה של קבוצות מוסלמיות קיצוניות", גילה אחד ממפתחי המשחק לפורבס. אותו מפתח, שביקש להישאר אנונימי, פיתח משחק נוסף שנקרא "הבוקר הקרוב", המיועד לכל קבוצת גיל, שבו השחקנים לובשים צורה של ילדים, והם אחראיים על הפצצת טנקים וחיילים ישראלים.

גוגל היא חברה אמריקאית, וחיזבאללה נחשב לארגון טרור על ידי ממשלת ארצות הברית. לדברי גוגל, זו הפעם הראשונה שחיזבאללה הצליח להעלות משחק לפלטפורמה שלהם. לאחר פרסום הדו"ח, שני המשחקים הוסרו מ-Google Play.

סגירת תפריט