האם חשבתם על שיפוץ הבית שלכם?

האם חשבתם על שיפוץ הבית שלכם?

האם מטבח חדש מוסיף ערך לביתכם?

בשנת 2017 נרשמה עלייה גדולה בביקוש לשיפוצי בתים, כאשר 65 אחוזים מבעלי הבתים בחרו להישאר במקום ולשפץ.

 

שיפורים ביתיים יכולים להוסיף ערך נוסף לנכס שלכם על ידי הכנסת חיים חדשים לביתכם. אמנם יש מגוון התאמות אם אתם רוצים לעשות זאת בעצמכם, אך חלקן משפיעות יותר מאחרות.

 

על פי האיגוד הלאומי לסוכני נדל"ן, אם התקציב שלכם יכול להספיק רק כדי לשפץ חדר אחד בבית, החדר הזה צריך להיות המטבח.

 

המטבח הוא לב ליבו של בית, ולכן סביר שזה החדר שהקונים מתמקדים בו הכי הרבה. ההערכה היא שמטבח חדש ישפר את ערך הנכס בסביבות 6 אחוזים. חקרנו את הדרכים השונות שבהן תוכלו להתבונן במטבח שלכם ולהוסיף ערך מיידי לביתכם.

 

מה לקחת בחשבון לפני שמשדרגים את המטבח שלכם

חשוב שהמחיר של שדרוג המטבח שלכם תואם את המחיר של הבית שלכם. אין טעם להשקיע 50,000 שקל במטבח חדש ומפואר אם הנכס שלכם שווה 500,000 שקל – פשוט לא תקבלו את הכסף המושקע שלכם בחזרה.

 

באותה מידה, אם הבית שלכם שווה 700,000 שקלים ומעלה, אך אתם בודקים את עלות השיפוץ, אתם מסתכנים בהורדת מחיר הנכס שלכם.

 

"עשה זאת בעצמך" היא גישה חסכונית יותר לשיפוץ ביתי, אך היא אינה נטולת סיכון. לפני שתתחילו בפרויקט שלכם, מצאו מה בדיוק נדרש, כמה מזה אתם יכולים לעשות בעצמכם ועם מה, אם בכלל, תזדקקו לכישורים של איש מקצוע.

 

אם כל מה שאתם עושים זה לצבוע את דלתות הארונות או להוסיף ידיות חדשות, "עשה זאת בעצמך" עשוי להיות הדרך הטובה ביותר לעשות. אבל אם החזון שלכם כרוך בארגון מורכב מחדש, כמו להכניס רצפות ומשטחים חדשים או לדפוק קירות, כנראה שעדיף לגייס עזרה מקצועית.

 

לפני שתתחילו לעצב את המטבח החדש שלכם, שקלו את הסגנון וגיל הנכס שלכם. וודאו שהמטבח החדש שלכם תואם את שאר הבית. כלל אצבע הוא לשמור עליו פשוט, מסוגנן ועם מראה נקי.

 

כיצד להפיק את המיטב מהמטבח החדש שלכם

התמקדו ביצירת מרחב אטרקטיבי ויעיל על ידי הבטחת גישה מהירה וקלה בין הכיור, המקרר והכיריים (המכונים המשולש הקדוש של המטבח). חלק מחנויות למוצרי מטבח נבחרות מציעות שירותי עיצוב מטבח בחינם, שיעזרו לכם להפיק את המרב מהשטח שיש לכם.

 

שפרו את מקום האחסון במטבח, וודאו שיש תאורה נאותה, המעניקה תחושת מרחב. וודאו שהרצפות מותאמות היטב והמטבח מעוצב בצבעים שנראים נקיים וקלים לתחזוקה.

 

אם אתם מתכננים לשים את הבית שלכם למכירה זמן קצר לאחר השיפוץ, כדאי שתבחרו בצבעים ניטרליים ותימנעו מכל צבע צעקני מדי שעלול לדחות את הקונים.

 

מכשירי נירוסטה קלים יותר לתחזוקה ופופולריים יותר בקרב קונים מאשר מכשירים לבנים. שולחנות עבודה מעץ הם גם מנצחים – הם נראים נהדר ומוסיפים אופי לכל חלל במטבח. למזלכם, אתם יכולים לקנות משטחי עבודה יפהפיים מעץ בתקציב שלכם. חפשו את הדיל הטוב ביותר, או פנו אל ספקי העץ המקומיים שלכם לקבלת גימור כפרי יותר.

 

ניתן לצבוע או להחליף את דלתות הארונות מבלי לבזבז הון. האביב הוא העונה עבור משימות ביתיות של "עשה זאת בעצמך", ובחנויות כלבו רבות יש מחירים נוחים – שימו לב למבצעים הטובים ביותר וחשבו בצורה יצירתית כיצד תוכלו למקסם את שטח האחסון.

 

כיצד לשלם עבור שיפוץ המטבח שלכם

אתם יכולים להשתמש בהלוואה לתכניות שיפוץ הבית שלכם. שיעורי הריבית משתנים בהתאם לכמות ההלוואות והנסיבות האישיות שלכם, כך שאם אתם מתכננים מהפך, התמקדו בפרויקטים שיניבו את ההשפעה המרבית והמתאימה לביתכם.

סגירת תפריט