מתכונים בריאים שניתן להכין בכל בית – לא תאמינו עד כמה קל להכין אוכל בריא וטעים

מתכונים בריאים שניתן להכין בכל בית – לא תאמינו עד כמה קל להכין אוכל בריא וטעים

כשאנחנו רוצים להכין לעצמנו או לילדים שלנו, ארוחת צהריים או ארוחת ערב, הרבה פעמים אין לנו זמן או יכולת להשקיע בארוחות גדולות, ארוחות שדורשות הרבה זמן והרבה מרכיבים, ובכל זאת אנחנו רוצים להציע להם ולנו ארוחות בריאות. הרי אנחנו לא רוצים שהם או אנחנו נאכל דברים שעלולים לגרום לנו נזק בטווח הקצר או הארוך.

בניגוד למה שנהוג לחשוב, אנחנו יכולים למצוא מגוון רחב של מתכונים בריאים אשר יאפשרו לנו להכין מנות וארוחות בריאות, בזמן יחסית קצר ובצורה פשוטה. מתכונים שלא דורשים מאיתנו הרבה מאוד מרכיבים וגם לא דורשים זמן בישול ממושך. בדיוק מה שאנחנו מחפשים בשביל ארוחת צהריים או ערב טובה.

אחד המאפיינים המשותפים לכל המנות בכל המתכונים, הוא שמן זית משובח. לעיתים אפילו מעט שמן זית באיכות גבוהה, שמן זית מזוכך, שהופק בכבישה קרה עם החמיצות הנכונה, יכול להוסיף המון לארוחה ויתרה מזו, הוא מאוד בריא. כך אנחנו מרוויחים את כל מה שאנחנו מחפשים.  במיוחד לאור העובדה, שכמעט בכל בית אפשר למצוא בקבוק שמן זית אחד לפחות, מוכן תמיד לשימוש.

לפני שנציג מספר מתכונים, חשוב להדגיש, כשאנחנו מחפשים מתכונים בריאים, אז יש להקפיד על כך שהמנות עצמן יהיו בריאות אך גם על כך שהכמות תהיה סבירה ומידתית. כלומר, שהכמות תשביע אבל לא תגרום לתחושת כבדות.

מתכונים בריאים המבוססים על שמן זית

סלטים – מן הסתם, המנה הקלאסית ביותר היא סלט עם מגוון רחב של ירקות, מתובל בשמן זית, מלח, פלפל. אפשר גם לעשות סלטים עם מרכיבים שונים, בין אם זה ביצים, טונה, סרדינים, עדשים ואפילו לשלב בין ירקות לפירות שונים, למשל תפוחים ואגסים.

דגים – אין הרבה דברים בריאים וטעימים כמו דגים, והיופי הוא, שבמקרים מסוימים לא צריך לעבוד קשה בשביל זה. כל מה שנדרש זה לפרוס את הדג, לתבל אותו עם מעט שמן זית, מלח, פלפל, לשים בתנור, ותוך חצי שעה יש לנו מנה נהדרת. אפשר להשתמש בנתחים או פרוסות של דג סלמון, טונה, אמנון ודגים אחרים.

חומוס/טחינה – כן, גם סלטי חומוס וטחינה נחשבים מאוד בריאים, בוודאי אם מוסיפים להם ביצים בצד, שמן זית, גרגרי חומוס. הם יכולים לספק ארוחה שלמה. צריך לומר, אם רוצים להימנע מצריכת פחמימות מיותרות, אז אפשר במקום לנגב את החומוס עם פיתה כפי שנהוג, לאכול אותו עם כף. לצד החומוס אפשר לשלב סלטים אחרים.

קציצות ירקות – אומנם מדובר במנה מעט יותר מרוכבת, אבל אם יש את הכלים וכבר מתורגלים בעניין, אז תוך זמן קצר אפשר ליהנות מקציצות ירקות טעימות ומשביעות.

סגירת תפריט