איך לכבס את בגדי האימון שלכם

למרבה הצער, כך זה בחלק מהבגדים, ובמיוחד בבגדי אימון – ריח רע יכול להידבק, גם אם הם עכשיו כובסו. בגדי האימון שלכם יכולים "להטעות" אתכם בכך שתתחילו להסריח שוב ברגע שאתם זזים. אנחנו יכולים לתת לכם כמה עצות מעולות כיצד לכבס ולשמר את בגדי האימון שלכם בצורה הטובה ביותר.

 

בגדי האימון שלכם הם פונקציונליים בצורה כזו שאתם נשארים יבשים, רעננים וספורטיביים. עם זאת, לאחר אימון אינטנסיבי, אנשים רבים מרגישים שהבגדים לא לגמרי מתפקדים בצורה אופטימלית והזיעה יכולה להידבק אליהם בעקשנות. אם מכבסים את בגדי האימון בצורה לא נכונה, זה יכול להוביל לכך שהכיבוס לא יסיר את הריח, ובמקרים רבים הוא עלול להריח יותר גרוע ממה שהיה קודם. לא משנה אם בגדי האימון יקרים או זולים, לא אמור להישאר בהם ריח של זיעה, וזה רק עניין של לכבס את הבגדים כמו שצריך.

באיזו תדירות כדאי לכבס בגדי כושר?

אנחנו מקווים שנשאר לכם עוד קצת כוח אחרי האימון לעשות כביסה, כי זה הדבר הכי טוב שאתם יכולים לעשות כדי להימנע מהסירחון ולוודא שהריח לא יידבק לכם לבגדים. במילים אחרות, מאוד חכם לכבס בגדי התעמלות בהקדם האפשרי לאחר השימוש. אם מסיבה כלשהי אין לכם אפשרות לשטוף אותם מיד, כדאי לנסות להימנע מלשים אותם עם שאר הכביסה, אלא יש לתלות אותם כדי שיוכלו לנשום קצת.

 

אנו ממליצים בחום לכבס את בגדי האימון בנפרד כדי למנוע שינוי צבע ושהריח לא יתפשט לבגדים האחרים שלכם.

באיזה חומר ניקוי לכביסה מומלץ להשתמש?

סוג חומר הניקוי לאדם אחד יכול לומר הרבה על משך הזמן שבו בגדי אימון ישמרו על איכותם. קודם כל, חשוב להזכיר שבהחלט יש להימנע מחומר ניקוי בצורת אבקה, ודווקא מומלץ להשתמש בחומר ניקוי נוזלי על בגדי האימון. קיים סיכון שהאבקה לא תישטף כראוי, מה שעלול לשחוק את הבד. עם זאת, ישנם חומרי ניקוי שונים המיועדים לכביסת בגדי אימון. חומרי הניקוי של היום מסוגלים לנקות טייצים בטמפרטורה נמוכה יותר, כך שלא צריך לדאוג שהבגדים יריחו מזיעה. אם בגדי האימון מכילים מעט צמר, יש לכבס אותם עם חומר ניקוי מיוחד.

 

אולי כדאי לשטוף את בגדי האימון במים קרים לפני כביסתם, כדי להסיר מלח ושאריות אחרות שהצטברו.

באיזו תוכנית כביסה עליי להשתמש?

לרוב מכונות הכביסה יש תוכנית ספורט אחת ומומלץ להשתמש בה מכיוון שהיא מותאמת לבגדי אימון, וכך הבגד נשטף בצורה יעילה יותר. לחלק ממכונות הכביסה אין תוכנית כזו ואז אנו ממליצים להשתמש במחזור הסינטטי, שכן הפונקציה די דומה.

 

מאמר זה נכתב על ידי https://raven.co.il/