שאלות נפוצות בנושא משכנתא

שאלות נפוצות בנושא משכנתא

האם תושב חוץ יכול לקבל הלוואה בישראל?

כן. נכון לעכשיו ישנם מספר בנקים המציעים הלוואות לזרים. לכל אחד מהבנקים הללו יש מוצרים פרטיים ותנאי הלוואה משלו. התעריפים והשירות יכולים להשתנות מאוד בין המלווים השונים. קונים זרים זכאים לקבל עד 50% הלוואה לערך.

 

האם ניתן לקבל אישור מראש למשכנתא בישראל?

כן, ומומלץ לקבל אישור מראש זה מבנק לפני הרכישה.

 

האם אוכל לקבל משכנתא בריבית קבועה?

כן. התנאים בדרך כלל נמשכים עד 30 שנה. יש גם לציין שלהלוואות קבועות עשויות להיות קנסות על פירעון מוקדם.

 

האם יש מגבלת גיל למשכנתא?

רוב הבנקים ידרשו מהלווים להשלים את תשלומי המשכנתא שלהם עד גיל 75. לפעמים אנו יכולים לנהל משא ומתן על תנאים ארוכים יותר עבור הלווים עד גיל 80 ואפילו 85.

 

איזה אחוז הלוואה אוכל להשיג בנכס שלי?

אפשר לקבל מימון של עד 75% עבור ישראלי שקונה את הנכס היחיד שלו. עבור תושבי חוץ – 50% זה המקסימום.

 

כיצד מחושב האחוז? האם זה כנגד מה ששילמתי עבור הנכס או שהוא מחושב על פי הערך שנמדד?

כמעט תמיד זה הנמוך מבין השניים. המשמעות היא שאם שילמתם 300 אלף דולר והנכס מוערך על סך 270 אלף, האחוז שלכם מחושב כנגד הסכום הנמוך יותר.

 

האם הערך המוערך בדרך כלל קרוב למחיר השוק?

ברוב המקרים התשובה היא כן. עם זאת, חשוב מאוד לציין כי ההערכה יכולה להיות נמוכה יותר. זה נובע מהעובדה שרוב הבנקים מעוניינים בערך של נכס אם היה צריך למכור אותו מחדש במהירות או אם השוק במצב לא טוב. נכסי יוקרה רגישים ביותר להערכות נמוכות מהשוק. אם אתם מעוניינים במימון גבוה באחוזים (מעל 60%), כדאי לבצע הערכה לפני הרכישה, כך שתדעו היכן אתם עומדים. כמו כן, חשוב לבחור שמאי הבקיא באיזור שבו אתם קונים, במיוחד אם המחירים השתנו לאחרונה.

 

האם הבנק ישלם את המשכנתא לפני ששילמתי את ההון העצמי שלי?

מרבית הבנקים דורשים מהלווה להכניס את מרבית ההון העצמי שלהם לפני שהבנק ישלם אפילו חלק מההלוואה. זה נכון במיוחד כאשר שווי הנכס נמצא בקצה הגבוה יותר של הסקאלה או שאחוז המימון גבוה. בדרך כלל, בתנאים אלה הבנקים הופכים פחות גמישים לפירעון עד ששולמה המקדמה במלואה. חשוב לזכור כדי לא להיתקל בבעיות בתזרים מזומנים. ראינו כי בנקים מסוימים גמישים יותר מזה מאחרים והצלחנו לנהל משא ומתן בתחום זה במידת הצורך.

 

האם יש לשלם את מיסי הרכישה על הנכס לפני שהבנק ישלם את ההלוואה?

לעתים קרובות מדובר על נכסים שנמצאים בקצה הגבוה של הספקטרום. הצלחנו לנהל משא ומתן על תשלום חלקי מיסים אם יש צורך בחלק קטן יותר מהמשכנתא כתשלום חלקי. עם זאת, לרוב הבנקים רוצים לראות הוכחה לתשלום המסים לפני שהם משלמים את מרבית ההלוואה. מס רכישה הוא העמלות שיש לשלם בתוך 45 יום מיום חתימת החוזה, כך שהוא מתרחש בדרך כלל לפני החזר כספי המשכנתא.

 

בכל שאלה ניתן להתייעץ עם יועץ משכנתא במסלולים.

סגירת תפריט