מסוכן למדי: גברים ידלגו על שימוש בקונדום עם נשים שמושכות אותם

מסוכן למדי: גברים ידלגו על שימוש בקונדום עם נשים שמושכות אותם

ככל שאישה היא מושכת יותר, סביר להניח שהגבר ירצה לדלג על שימוש בקונדום במהלך יחסי המין עימה, כך עולה ממחקר חדש שבוצע בשיתוף חנות אביזרי המין המצליחה https://bunnyboo.co.il .

 

מחקרים קודמים העלו כי יש קשר בין האטרקטיביות הנתפסת לבין הנכונות של אדם לקיים יחסי מין לא מוגנים, כך כתבו החוקרים. המחקר מתמקד בשימוש בהדמיות ממוחשבות כדי ללמוד ולהשפיע על עמדות כלפי התנהגות מינית.

 

מחקר קודם שנערך על נשים, למשל, מצא כי ככל שהן מחשיבות גבר כמושך יותר, הן יהיו מוכנות יותר לקיים יחסי מין לא מוגנים עמו. זה היה נכון למרות שהנשים סברו שגברים אטרקטיביים נושאים יותר מחלות מין מאשר גברים שהם פחות מושכים.

 

במחקר החדש, החוקרים התמקדו בגברים. חמישים ואחד גברים הטרוסקסואלים השלימו סקר שבו התבקשו לדרג את האטרקטיביות של עשרים נשים בתצלומים בסדר גודל של 0 עד 100. עבור כל אישה, הגברים התבקשו לציין מה הסיכוי שהם יקיימו יחסי מין עימה אם תינתן להם ההזדמנות, ומה הסבירות שהם ישתמשו בקונדום, כך נכתב במחקר. החוקרים גם ביקשו מהגברים להעריך כמה גברים כמוהם היו מקיימים יחסי מין לא מוגנים עם האישה המושכת אם היתה ניתנת להם ההזדמנות. לבסוף, התבקשו הגברים לציין בסולם של 0 עד 100 עד כמה סביר היה שלאישה בתצלום יש מחלות מין.

 

החוקרים גם שאלו את הגברים סדרת שאלות על ההיסטוריה המינית שלהם, וכמה מושכים הם חושבים שהם.

 

התוצאות הראו שככל שגבר רואה באישה מושכת יותר, הסבירות שהוא ירצה להשתמש בקונדום במהלך יחסי המין איתה פוחתת.

 

החוקרים גם גילו כי אם הגברים אמרו שמספר גבוה של גברים אחרים כמוהם היו מוכנים לקיים יחסי מין לא מוגנים עם אישה, סביר היה כי הנשאלים יגידו שלנשים יש מחלות מין. עם זאת, המחקר מצא כי זה לא השפיע על נכונותם של הגברים לקיים יחסי מין לא מוגנים עם האישה.

 

החוקרים גילו כי זה שגברים חושבים שלאישה יש מחלות מין לא השפיע על כמה שהם מצאו אותה מושכת, כתבו מחברי המחקר. המחקר מצא כי חלק מהגברים נמשכו יותר לנשים שלדעתם היו ללא מחלות מין, בעוד שאחרים נמשכו יותר לנשים שלדעתם יש סיכוי גבוה יותר לסבול ממחלות מין

 

התפיסה של האדם את האטרקטיביות שלו עצמו מילאה גם תפקיד: ככל שגבר ראה את עצמו מושך יותר, כך היה פחות סביר שהוא ירצה להשתמש בקונדום, כך מצא המחקר.

 

הממצאים מראים שההתנהגות המינית אינה הגיונית בכל מה שקשור להימנעות מזיהומים: גברים במחקר נטו פחות לרצות להשתמש בקונדום עם אישה שהם מצאו אותה מושכת יותר, גם אם חשבו שלאישה יש מחלות מין, כתבו החוקרים. לעומת זאת, הגברים במחקר היו בעלי סיכוי גבוה יותר להשתמש בקונדום עם אישה שנחשבה בעיניהם לפחות מושכת, גם אם הייתה סבירות פחותה למחלות מין, כך על פי המחקר.

 

בהתבסס על הממצאים, ייתכן שגישה אחת שמתאימה לכל אחד לא תעבוד כדי לחנך גברים לגבי שימוש בקונדום, כתבו החוקרים. במקום זאת, מאמצי החינוך עשויים להידרש להשתנות, תלוי אם הגברים נמשכים יותר לנשים שלדעתם יש להן סיכוי גבוה יותר ללקות במחלות מין או יותר נמשכים לנשים שלדעתם יש להן פחות סיכוי ללקות במחלות מין.

 

עם זאת, החוקרים ציינו כי המחקר כלל מספר מועט של גברים, שרובם היו לבנים. קבוצה גדולה יותר ומגוונת יותר של גברים עשויה להביא לממצאים שונים. בנוסף, המחקר התמקד בשאלה אם גברים מתכוונים להשתמש בקונדום במהלך קיום יחסי מין או לא, אך לא אם הם אכן השתמשו בקונדום.

סגירת תפריט