מה ההבדל בין יהלומים בחיתוך אמרלד ואבני אמרלד?

מה ההבדל בין יהלומים בחיתוך אמרלד ואבני אמרלד?

חיתוך אמרלד נותר אחד מחיתוכי היהלומים הפופולריים ביותר מאז שנות העשרים של המאה הקודמת. עם זאת, עבור רבים, שמו של סגנון החיתוך הזה יכול להיות מבלבל – האם מדובר ביהלום ירוק? האם זוהי אבן אמרלד או שמא יהלום בחיתוך אמרלד? מהו בדיוק חיתוך אמרלד, ומאיפה הגיע?

הבלבול הוא טבעי, בהתחשב בחיתוך שבמקור תוכנן עבור אבן אמרלד, ולא עבור יהלומים. חיתוך זה פופולרי מזה זמן רב, ומקורו בראשית המאה ה-16, כאשר אנשים העדיפו את זה בגלל הלחץ המופחת במהלך תהליך החיתוך שמונע היווצרות של פגמים באמרלד. אבני חן אמרלד הן רכות במיוחד, וזה היה יתרון עצום. למרות שחיתוך זה פותח עבור אבן אמרלד, הוא תפס את מקומו במהירות בפסגת חיתוכי היהלומים. זהו אחד החיתוכים הפופולריים ביותר שניתן למצוא עבור טבעות אירוסין ויהלומים במחיר הכי זול.

ראשיתו של חיתוך אמרלד

למרות שהחיתוך קיים כבר מאות שנים, הוא קיבל את מעמדו הרם בשנות ה-20 של המאה הקודמת, עם עלייתו של סגנון הארט דקו. סגנון זה שם דגש על קווים נקיים וסימטריה.

חיתוך אמרלד יוצר צורה מלבנית עם פינות חתוכות. האבן נראית כמו פלטפורמה שטוחה שמוקף בשיפולים חדים.

בין אם החיתוך נועד עבור יהלום או אבן אמרלד, התהליך הוא בעצם אותו תהליך, רק האבנים שונות. עבור אבני חן אמרלד, החיתוך מציג לראווה את הצבע של האבן ומאפשר לגוונים ירוקים שונים לנצנץ. עם זאת, כל זה לא אומר שלא ניתן לחתוך אמרלד בדרכים אחרות – גם החיתוך העגול פופולרי, במיוחד כאשר אבני החן האלה משובצות לצד יהלום.

עבור יהלומים, אמרלד הוא חיתוך קצת יותר מסובך. ליהלום בחיתוך אמרלד לעתים קרובות יש פחות ברק בהשוואה לחיתוכים אחרים, אך לעומת זאת, פני השטח הרחבים והשטוחים שלו מדגישים את בהירותו בצורה ייחודית לחיתוך זה. השוליים השטוחים שנוצרים בחיתוך אמרלד אידיאליים עבור אלה שמעוניינים בשיבוץ אבני חן בצד. בדרך כלל, יהלומים בחיתוך אמרלד מגיעים מוקפים ביהלומים מלבניים ארוכים ודקים הידועים כ"בגטים" ".

טיפים לבחירת יהלום בחיתוך אמרלד

בעת בחירת יהלום בחיתוך אמרלד, מומלץ לזכור שהאיכות היא הגורם החשוב ביותר, ולכן חשוב לבחור באבן עם דירוג בהירות גבוה וללא פגמים גלויים. חיתוך אמרלד לא מטשטש פגמים באבני החן בצורה טובה במיוחד.

חיתוך אמרלד עובד היטב במגוון של סגנונות שיבוץ. טוויסט פופולרי ועכשווי יותר הוא הוספת הילה סביב אבן היהלום במרכז, שעוזרת להבליט אותה ומוסיפה לה ניצוץ וזוהר.

בין אם אתם בוחרים באבן אמרלד או יהלום, חיתוך אמרלד הוא הדרך הבטוחה ביותר להוסיף אלגנטיות וניצוץ נוסף לחיים שלכם.

 

לעוד שאלות ותשובות בנושאי יהלומים ניתן למצוא בקישור הבא 

 

סגירת תפריט