טיפול בבריחת שתן

טיפול בבריחת שתן

תרופות להרגעת השלפוחית

ברגע שאתה והרופא שלך מסיקים שמדדי אורח חיים אינם שולטים כראוי על שלפוחית ​​השתן שלך, תרופות הן לרוב הטיפול הראשון שנוסף.

אתה יכול להמשיך עם שינויים התנהגותיים כאשר מתווספים תרופות לתוכנית הטיפול שלך, או שאתה יכול לוותר על שינויים מסוימים באורח החיים אם הם יתקשו לתחזק אותם מדי.

מרבית התרופות המשמשות לטיפול בפעילות יתר של שלפוחית ​​השתן על ידי הרפיה של שריר השלפוחית ​​שלך. הם עוזרים במניעת התכווצות שלפוחית ​​השתן שלך (סחיטה) לפני שהיא מלאה בשתן.

חלק מהתרופות לטיפול בשלפוחית ​​השתן נלקחות דרך הפה, ואילו אחרות ניתנות כג'ל שאתה מורח או כתם שלובש על עורך.

יתכן שייקח קצת זמן להבין איזה מינון של תרופה מתאים לך ביותר. עקוב תמיד אחר הוראות הרופא שלך לגבי מינון, כולל האם ומתי לשנות את המינון שאתה לוקח.

אם תרופה לא עובדת מספיק טוב גם לאחר שתגיע למינון מיטבי, הרופא שלך עשוי להמליץ ​​לך להוסיף תרופה אחרת או לעבור לנטילת תרופה אחרת.

ניתן להקנות את התרופות הבאות לטיפול בשלפוחית ​​השתן יתר:

דטרול (טולטרודין)

דיטרופן (אוקסו-בוטינין)

תיקון עור Oxytrol (oxybutynin)

ג'ל ג'לניק (אוקסיבוטינין)

Sanctura (trospium)

Vesicare (solifenacin)

Myrbetriq (mirabegron)

טוביאז (פזוטרודין)

פרו-בננתין (פרופנטלין)

אנטיספאס, בנטיל, די-ספז, דיבנט, אור-תיל או ספאסמוג '(דיציקלומין)

 

טיפולים לא-כירורגיים ומכשירים מושתלים

אם השלפוחית ​​שלך בפעילות יתר אינה נשלטת היטב באמצעות שינויים באורח החיים ותרופות מרשם, הרופא שלך עשוי להפנות אותך לרופא מומחה אם אינך רואה אחד.

רופא מומחה, בדרך כלל אורולוג, יוכל להציע הליכים לא-כירורגיים ומכשירים מושתלים שיסייעו להקל על התסמינים שלך.

זריקות בוטוקס (בוטולינום טוקסין) הוא חומר משותק עם מספר שימושים רפואיים. לטיפול בשלפוחית ​​השתן, מוזרק לשריר השלפוחית ​​שלך.

טיפול בבוטוקס יכול לסייע במניעת התכווצות שלפוחית ​​השתן שלך (סחיטה) בקלות רבה מדי או לעתים קרובות. אבל זה עשוי גם להרפות את שלפוחית ​​השתן שלך עד כדי כך שהיא לא מתרוקנת לחלוטין, במיוחד בתקופה זמן קצר לאחר קבלת הטיפול.

שמירת שתן משפיעה על כ -9 אחוז מהאנשים המקבלים טיפול בבוטוקס בשלפוחית ​​השתן יתר, כך על פי מרפאת מאיו.

אם זה יקרה לך, ייתכן שתצטרך להשתמש בקטטר (צינור קטן וגמיש) לסירוגין כדי לרוקן את השלפוחית ​​שלך עד שתוכל לעשות זאת בכוחות עצמה.

השפעות הטיפול בבוטוקס מתבלות בסופו של דבר. עבור בריחת שתן, הטיפולים נוטים להיות יעילים כחמישה חודשים ומעלה.

טיפול נוירומודולציה המכונה גם גירוי עצבי, סוג זה של טיפול משתמש בדחפים חשמליים כדי לשנות את האופן בו העצבים באזורים מסוימים בגופך עובדים.

ישנם שני סוגים עיקריים של טיפול נוירו-modulation עבור בריחת שתן:

נוירו-תנודה עצבית (SNS)

גירוי עצבי טיביאתי פרוקטיבי (PTNS)

הטיפול כולל השתלה כירורגית של חוט דק, הנקרא מעביר עצבי, בסמוך לעצבי העצה בבסיס עמוד השדרה שלך. עצבים אלה מחברים בין שלפוחית ​​השתן לחוט השדרה.

לאחר מכן נבדק המעביר העצבי באמצעות מכשיר חיצוני ליצירת דחפים חשמליים. אם יאושר כי הטיפול עובד היטב עבורך, הרופא יבצע הליך שני בו מניח גנרטור דופק המונע על ידי סוללה מתחת לעור שלך.

לעומת זאת, גירוי עצבי טיביאלי פרוקטיבי אינו דורש השתלה כירורגית. זה נעשה בדרך כלל מדי שבוע במהלך ביקור במשרד, במשך 12 שבועות.

בהליך זה הרופא שלך ממקם אלקטרודה מחט ליד הקרסול שלך, אשר שולח דחפים חשמליים לעצב השוק שלך. עצב זה מעלה את רגלך עד עצבי הקודש.

אם נראה כי טיפול זה מסייע בשליטה על הסימפטומים שלך, תקבל טיפול תחזוקתי חודשי לאחר 12 המפגשים השבועיים הראשונים.

תוכלו להתייעץ עם המומחים של https://www.ezerneman.co.il/

סגירת תפריט