מה זה מדרסים אורתופדיים

מה זה מדרסים אורתופדיים

כמעט בכל בית מרקחת או בכל חנות נעליים, אנחנו יכולים למצוא היום מדרסים ורפידות למכירה. אלה אמורים לשמש תמיכה לכף הרגל. הרבה מאוד אנשים קונים אותם בתקווה שמוצרים אלו יעזרו להם ללכת בצורה נוחה יותר, לעמוד בצורה הרבה יותר חזקה ובטוחה, לשמור על יציבות.

העניין הוא, שלא מדובר במדרסים אורתופדיים אמיתיים. למעשה, יש מקרים מסוימים בהם מוצרים אלו יכולים לגרום נזק יותר מאשר תועלת. זו הסיבה שאנחנו צריכים לדעת מה זה מדרס אורטופדי ומדוע אנחנו צריכים להשתמש בו ולא במוצרים אחרים שנמכרים בחנויות כאלה ואחרות, גם אם מדובר בחנות נעליים או בית מרקחת, שנתפסים, ובצדק, כמקומות רציניים ואיכותיים.

מדרסים אורטופדיים הם כלי עזר מאוד חשוב והכרחי בשביל לשמור על בריאות כף הרגל, וכתוצאה מכך כפי שאנחנו יכולים להבין, גם על בריאות הרגליים, האגן וכן הגב. מאחר ומבנה כף הרגל ואופן השימוש בה, מקרינים גם על מקומות אחרים.

לא מעט אנשים נדרשים להשתמש באותם מדרסים אורטופדיים, בין אם זה בגלל בעיות מלידה בכף הרגל, בין אם זה בגלל עומסים (כך למשל אצל ספורטאים שעובדים הרבה עם הרגליים) ובין אם זה בגלל מחלות, למשל חולי סכרת. כמו כן, אנשים שעם הזמן כף הרגל שלהם משתנה בצורה מסוימת או שחווים פגיעה מסוימת, אז אין להם ברירה אלא להשתמש באמצעי עזר כמו למשל מדרסים.

לפני שנסביר מה ההבדל בין מדרסים אלו לרפידות או מדרסים רגילים, צריך לזכור, שיש מקומות ספציפיים בהם אנחנו יכולים לרכוש אותם, למשל, מכונים אורטופדיים, מכונים למדרסים, חנויות ספציפיות שמתמחות בהכנה ומכירה של מדרסים ועוד. במילים אחרות, לא בכל מקום אנחנו נמצא אותם.

מה הם מדרסים אורטופדיים ומה ההבדל בינם לבין מדרסים רגילים

מדרס אורטופדי הוא מדרס שהוכן במיוחד עבורנו בהתאם למבנה כף הרגל שלנו. מדובר על מדרס שמיוצר על פי התאמה אישית, בהתאם לאבחון מצב ומבנה כף הרגל, והוא נועד לעזור אך ורק לנו. המדרס בנוי מחומרים שונים, בין אם מדובר בחומרים קשיחים או גמישים, בהתאם לבעיה, על מנת לספק לנו תמיכה ולאפשר לנו ללכת, לרוץ או לעמוד בצורה סדירה.

מדרס רגיל, לעומת זאת, הוא מדרס שאיננו הוכן במיוחד עבורנו, הוא איננו בנוי מחומרים מיוחדים, כל המטרה שלו הוא לספק סוג של תמיכה בסיסית לכף הרגל, משטח נוח שנוכל לעמוד עליו ולהשתמש בו. השחיקה שלו היא הרבה יותר נמוכה מאשר של מדרס רגיל ובעיקרון הוא לא מתמודד עם בעיות כמו מדרס אורטופדי.

כאמור, מדרס אורטופדי אפשר לקנות בחנויות ספציפיות, מיוחדות, לעומת זאת,מדרס רגיל אפשר לקנות בכל מקום, בין אם זו חנות נעליים ובין אם זה בית מרקחת או בכל מקום אחר שמוכר מוצרים לנעליים ומוצרים רפואיים שונים.

סגירת תפריט