You are currently viewing החיוך הראשון של התינוק שלך

החיוך הראשון של התינוק שלך

החיוך הראשון של תינוקך מובטח כמעט שימיס את לבך. כן, ההתכרבלות החביבה האלה ורכות הקטיפה והריח המתוק של עורו של תינוק חדש הם יקרים – אבל אין כמו חיוך אמיתי כדי לגרום ללילות הארוכים והרגעים המטרידים האלה לדעוך כולם לחוסר משמעות. החדשות הטובות הן ש"החיוכים הראשונים" הקסומים האלה הם אחת מאבני הדרך הראשונות של התינוק שלך.

מתי תינוקות מחייכים?

החיוך של התינוק שלך הוא סימן לכך שהכישורים החברתיים שלו צומחים! אולי כבר תפסת חטוף חולף לחיוך – מדי פעם. החיוכים המוקדמים האלה של "תרגול" הם לגמרי ראויים לאינסטגרם, אבל הם לא יכולים להשוות לחיוכים החברתיים האמיתיים שתינוקות נוטים להתחיל לשתף אתכם בנדיבות בין גיל 6 ל-8 שבועות.

 

בשלב מוקדם, החיוכים עשויים להיות "מצמצים ואתה תתגעגע אליהם". אבל עם הזמן, החיוכים נעשים עקביים וצפויים יותר. ובעוד חודשיים עד 3 חודשים, התינוק שלך יתחיל לזרוק חיוכים קטנים פלרטטניים בכל פעם שהעיניים שלך נצמדות.

 

ההבדל בין הפרצופים המאושרים האלה לבין "החיוכים" הקודמים שלהם יהיה ברור. התינוק שלך נרגש לראות אותך! חיוכים עשויים כעת לעורר מכל דבר, החל מרעש שמח (אולי השירה של אמא) ועד לגישה של הכלב שלך. אבל הסיבה הכי גדולה שהמתוקה שלך תחייך? מקבל ממך תשומת לב אוהבת! בדיוק כמו אצל מבוגרים, חיוך הוא הזמנה לשוחח. זוהי פתיחה של הדלת, אות ל"כנסו ותהיו איתי קצת" ו"אתם כל כך מרתקים… בבקשה תגידו עוד!"

איך לגרום לתינוק שלי לחייך?

אם אתה רוצה לשכנע את הילד שלך לחייך, תזמון טוב יכול לעזור. רוב התינוקות הכי מאושרים בבוקר כשהם נחים, ניזונים היטב ולא מעוררים יתר על המידה. לאחר מכן, נסה כמה דברים: צור קשר עין וחייך כדי להתחיל את המשחק. אין הפתעה שם, הטריק הטוב ביותר לגרום לתינוק שלך לחייך יכול להיות לחייך אליו בעצמך… המדע מוכיח שחיוך מדבק, אחרי הכל! לאחר מכן, נסה לשיר שיר (כמה שיותר מטופש, יותר לשיר, וחוזר על עצמו יותר טוב); לדגדג בעדינות את הצלעות או את הירכיים הקטנות והשמנמנות; או לשחק peekaboo.

מה אם התינוק שלי עדיין לא מחייך?

רוב ההורים להוטים לראות את השפתיים של הקטן שלהם מסתובבות כלפי מעלה, אז זה מובן אם אתה לחוץ מחייך איטי לכאורה. ראשית, דע כי נדיר שתינוקות מתחת לגיל 6 שבועות מראים חיוכים חברתיים אמיתיים. כל כמות של שידול אוהב ממך לא תשנה את זה. השעועית שלך פשוט צריכה יותר זמן להתפתח.

 

לאחר מכן, אתה רוצה לזכור שמרגע תחילת הדרך, לתינוקות יש טמפרמנט ייחודי. חלקם עשויים להיות מהירים יותר באופן טבעי להשוויץ בחיוך גומי בעוד שאחרים הם הוגים שקטים יותר, הסורקים באופן סטואי את העולם סביבם.

מתי עלי לדאוג שהתינוק שלי לא יחייך?

אם הגעתם ל-3 חודשים מבלי לראות חיוך, העלו זאת עם רופא הילדים שלכם – יתכן שישנם גורמים אחרים שמשחקים, כגון ליקויי שמיעה או ראייה, או עיכוב התפתחותי. לפני השיחה שלכם, חשבו עד כמה תינוקכם מגיב לגירויים סביבו, כיצד הוא מעביר את רגשותיו וצרכיו, והאם הוא יכול למקד את עיניו בחפצים בטווח קרוב ולעקוב אחריהם תוך כדי תנועה.

 

כשמדובר באבני דרך לתינוקות, יש מגוון רחב של מה שאופייני מבחינה התפתחותית. מטבעם של ממוצעים, זה אומר שתינוקות רבים יגיעו לאבני דרך אלו לפני או אחרי נקודה מסוימת. אז, נסה לא לתת לחוסר הסבלנות שלך לגנוב את החיוך שלך.

 

את בהיריון מתקדם? מחפשת מוצרי תינוקות? בלחיצה כאן תוכלי לראות תיקי עגלה מעוצבים ואיכותיים.