גברים, הנה 5 סיבות לכך שאתם חווים דליפות משלפוחית ​​השתן

גברים, הנה 5 סיבות לכך שאתם חווים דליפות משלפוחית ​​השתן

נשים לפעמים מקבלות את כל תשומת הלב כאשר מדברים על בעיות שקשורות לשלפוחית ​​השתן. ובעוד שזה נכון שבריחת שתן משפיעה בעיקר על נשים מאשר על גברים, זה לא אומר שאתם לא נמצאים בסיכון לסבול מכך. למעשה, מחקרים מצביעים על כך ש-15% מהגברים בין הגילאים 15 עד 64 מושפעים מבריחת שתן.

אלו הסובלים מבריחת שתן ומחפשים פתרון ניתן למצוא פתרונות לבריחת שתן באתר עזר נאמן.

 

הנה 5 סיבות עיקריות לכך שגם גברים עשויים לחוות דליפות משלפוחית השתן:

 

  1. יש לכם ערמונית מוגדלת

מצבים בריאותיים המשפיעים על הערמונית הם הגורם המרכזי לרוב הבעיות של גברים עם בריחת שתן. ערמונית מוגדלת יכולה לגרום להיצרות או חסימה של השופכה, תוך פגיעה ביכולת של השלפוחית ​​להתרוקן ביעילות. היא יכולה לגרום גם לדחיפות ותדירות במתן שתן, מכיוון שהשלפוחית ​עדיין מאותתת שהיא צריכה להתרוקן. בנוסף, עבור גברים שעברו ניתוח להסרת הערמונית בגין מחלת הסרטן, דליפת שתן היא נפוצה במהלך ששת השבועות הראשונים שלאחר הניתוח. לאחר מכן, בערך 20% מהגברים עשויים להמשיך לחיות עם בעיה משמעותית של בריחת שתן.

 

  1. אתם שוקלים יותר מדי

עודף משקל יכול להוסיף לחץ על שלפוחית ​​השתן, אשר בשילוב עם אובדן שליטה בסוגרים, יכול להוביל לדליפות. אם אתם סובלים מעודף משקל וחווים דליפות משלפוחית ​​השתן, נסו להשיל כמה קילוגרמים – אפילו קצת יכולה לעשות הבדל גדול. גם הבריאות הכללית שלכם תהנה מכך.

 

  1. סוכרת (או מצב נוירולוגי אחר)

חוסר שליטה בשלפוחית ​​השתן אצל גברים בדרך כלל מתרחש עקב בעיה נוירולוגית במוח, בעמוד שדרה או במערכת העצבים. חוסר השליטה יכול להיגרם על ידי מספר תנאים בריאותיים שונים, כמו סוכרת, טרשת נפוצה, מחלת פרקינסון, או עקב פגיעה בעמוד השדרה. אפשרויות הטיפול משתנות בהתאם לסימפטומים שלכם, אבל הן קיימות וכדאי לדעת עליהן.

 

  1. חסימה בדרכי השתן

גם בעיה זו נגרמת לרוב על ידי ערמונית מוגדלת אצל גברים, אבל ייתכן שגם בגלל קרישי דם, גידולים, אבנים בשלפוחית ​​השתן, או אפילו הצטלקות של השופכה שנגרמה על ידי פגיעה או ניתוח. חסימה יכולה לגרום לשתן להצטבר, מה שמוביל לבעיות בהשתנה, דליפה ועוד.

 

  1. מה אתם צורכים?

בעוד שמה שאתם אוכלים או שותים לא יכול לגרום ישירות לדליפות משלפוחית ​​השתן, ישנם דברים מסוימים שאתם צורכים שיכולים להפוך את הסימפטומים שלכם לגרועים יותר. אלכוהול מופרז, תרופות מסוימות, קפאין – כל אלה עלולים לשמש כמשתנים שיגרמו לכם להשתמש בשירותים לעתים קרובות יותר. בנוסף, מזונות אחרים, כמו פירות הדר וממתיקים מלאכותיים, יכולים לגרות את שלפוחית ​​השתן, דבר שיביא לכך שתלכו לשירותים לעיתים תכופות יותר. כל אלה, בשילוב עם בעיה בשלפוחית ​​השתן, יכולים בהחלט להחמיר את הדליפות.

 

זו יכולה להיות משימה קשה לפעמים עבור גברים לדבר על בעיות בשלפוחית ​​השתן, אפילו עם הרופא שלהם. יתירה מזאת, אפשרויות הטיפול הראשוניות, כמו שימוש במוצרי ספיגה למבוגרים, יכולות להיראות זרות ולא נוחות. אבל לחיות עם בריחת שתן היא לא הדרך הנכונה, במיוחד כאשר ישנן אפשרויות טיפול רבות כל כך שזמינות לכם. אם אתם מתמודדים עם בריחת שתן, מומלץ שתלמדו עוד על המצב שלכם, ותדברו עם הרופא על האפשרויות הקיימות בשבילכם, כך שתוכלו להמשיך לחיות את החיים שאתם רוצים לחיות.

 

סגירת תפריט