האם אתה מפחד ממין?

האם אתה מפחד ממין?

כולנו אומרים כל הזמן כמה סקס נפלא וכי תרגול מיני הופך אותו למושלם. אנו חושבים שאנשים בוגרים הגיעו לשלמותם במין. אבל זה לא באמת כך. מתברר כי אצל אנשים רבים יש פחד כלשהו ממין, מה שלא עשוי לאפשר לנו לפעמים להירגע או אפילו לקיים יחסי מין. כמובן שזה נורמלי לפחד כשאתה מקיים יחסי מין עם בן זוג חדש בפעם הראשונה. יש צד אחר של המטבע שגורם לאנשים לסרב לקיים יחסי מין או לקיים אותו ללא רצון. וזו תופעה רגילה למדי. מדוע זה כך ואיך להילחם בזה?

 

נשים חוששות ממין

 

אנשים רבים מסבירים זאת אחרת: נשים עשויות להיות עצלניות, עייפות וכן הלאה. אבל במציאות יותר מ 1/3 מהם פשוט חוששים לקיים יחסי מין. מומחים מכנים סוג זה של פחד ארוטופוביה.

 

הסיבה לכך עשויה להיות בעיות פסיכולוגיות. ברוב המקרים מדובר בכמה פסיכוטראומות הקשורות למין. אבל יש גם סיבות אחרות. לדוגמא, אישה שרק התחילה לקיים יחסי מין בחייה עשויה לברוח ממין מכיוון שהיא חסרת ניסיון אינטימית מדי. זה נורמלי ובקושי יכול להיקרא אירוטופוביה, כי זה לא יהיה בעיה ככל שהיא מזדקנת.

 

אם לאישה בגיל 30 (במיוחד אם יש לה ילדים) יש פחד ממין – אז זה לא נורמלי. במוחה היא שמין הוא משהו רע, משפיל, פוגע … הסיבות למחשבה כזו שונות מאוד. הנפוצה ביותר בהן היא אובדן בתוליה הכואב שלה. הכאב שחוות גורם לה לחשוב עד כה שמין פוגע מאוד. והמחשבות הללו נותנות את הסיבות לפחדים.

 

סיבה נוספת לפירגיות נשית היא אונס. אונס קשור תמיד עם השפלה, כאב ומתח גדול. פסיכולוגים צריכים לטפל בטראומות פסיכולוגיות כאלה. בדרך כלל ברגע שגבר נוגע באישה כזו היא זוכרת באופן מיידי את כל הפרטים כשנאנסה, מה שגורם לה לעבור את כל האירועים הנוראיים האלה שוב. סיבה נוספת לחשש היא גידולם. לעתים קרובות מאוד אמהות, המבקשות להציל את בנותיהן מיחסי מין מוקדמים, משכנעות אותן כי קיום יחסי מין הוא רע. לפעמים זה מה שעושות אמהות וסבתות שמעולם לא זכו לסיפוק ממין. חוץ מזה, יש אבות שקשים מדי עם החברים של בנותיהם. בכל מקרה בנות גדלות באווירת הסכנה הנגרמת על ידי מין. אז קיום יחסי מין אפשרי רק אחרי שהם מתחתנים ורק אם הם באמת רוצים את זה. אבל הם ימצאו טוב יותר שיהיה להם רק למען הבאת ילדים לעולם.

 

ולבסוף אחת הסיבות לכך שנשים חוששות ממין היא יחס רע ותקיפה מילולית של נשים על ידי גברים. כל אישה תרגיש את עצמה חסרת תועלת במיטה אם גבר אומר לה שהיא לא יכולה לספק אותו ולמעשה היא חסרת תועלת. יתרה מכך, זהו מבוי סתום אם היא מתחילה לחפש כל מיני חסרונות בעצמה: עודף משקל, צלוליטיס, גוף לא מושלם וכן הלאה. הפחד ממין מובטח.

 

למידע נוסך ניתן להיכנס לאתר https://bunnyboo.co.il/

סגירת תפריט